Републикански турнир "Железничарска купа" 2016 ще се проведе следващия месец в Бургас, научи Plovdiv24.bg. Организатор на надпреварата е Локомотив Бургас, а името й е вдъхновено от приза на Международния спортен съюз на "железничарите", учреден през 1947 година.
Идеята е сили да премерят всички отбори с името Локомотив, като първите поканени са "черно-белите" от Пловдив. Покани ще получат още Локо Горна Оряховица, Локо Дряново и Локо Мездра. Ако всички потвърдят участието си, мачовете ще се играят от 12-и до 14-и август на стадион "Лазур".