Марица загря за Локо (Стара Загора) с 3:1 над Гигант в контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:44 / 06.11.2008Коментари (0)1189
Футболисти на Марица победиха с 3:1 като гост третодивизионния ФК Гигант в контрола в Съединение днес и така загряха за предстоящия си шампионатен мач от Източната "Б" група с Локомотив (Стара Загора), през уикенда.

Въпреки, че играха без трима от своите титуляри - Стефан Учиков, Рангел Абушев-Рони и Емил Урумов-Шивача, кършиякалии превъзхождаха тотално през целия мач аматьорския тим.

Старши треньорът на жълто-сините Манол Георгиев бе решил са даде почивка на Учиков и на голмайстора на отбора Абушев, за да ги пази за тежкото домакинство срещу старозагорци.

Урумов пък е трайно контузен. 24-годишният нападател страда от възпаление на менискуса. През първото полувреме Марица повече експериментираше някои игрови детайли и закономерно частта завърши без отбелязан гол - 0:0.

През вторите 45 минути обаче пловдивчани натиснаха по-осезаемо своя съперник от Съединение и резултатът не закъсня. Първо Веселин Филипов откри головата сметка с попадение в 55-ата минута. Десетина минути по-късно Борислав Никифоров удвои преднината за маричани.

В 70-ата минута домакините от Гигант обаче върнаха едно попадение, чрез Петър Димитров, но 4 минути по-късно отново Боби Никифоров запази головата разлика с второ ефектно попадение.