Спортните новини: Днес (16) | Вчера (22)
Локо взе "битката за Пловдив" във волейбола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:28 / 02.11.2008Коментари (0)1741
Мъжкият отбор на Локомотив победи Виктория волей в дербито в група А1-юг. Момчетата на Локо победиха с 3:1 гейма т.нар. "битка за Пловдив" съгражданите си от Виктория волей. След тази победа "черно-белите" застанаха еднолично на първото място, което до момента деляха именно с Виктория.

Мачът се игра в препълнената зала на СОУ "П. Яворов", в която агитките на двата отбора създадоха доста приятна атмосфера. И двата отбора започнаха стресирано мача, като отборът на домакините превъзхождаше "черно-белите" в първия гейм и го спечели с 25:20. Втората част започна с изравняване на играта, като геймът вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:15 за Виктория Волей. Последва срив в отбора на домакините, което позволи на гостите да отбележат няколко безвъзвратни точки и да спечелят гейма с 19:25. Третата част бе най-оспорвана, като Локомотив успя да затвори гейма с 23:25 и да поведат с 2:1. Четвъртата част вървеше точка за точка до 20:20, но няколко последователни точки на Локо им позволиха да затворят гейма с 22:25, а с това и мача с 3:1 гейма. Това е втора победа на Локо срещу Виктория Волей на ниво мъже, срещу нито една победа за домакините.

Виктория Волей - Локомотив 1:3 (25:20; 19:25; 23:25; 22:25)

Гришо преодоля японец за 99 минути, чака го още по-лесен съперник
Ботев и КПБП с екскурзия за финала, местата са ограничени
Потвърдено! Националният отбор на България ще домакинства на стадион "Христо Ботев"