На кортовете на ТК "Локо 98" в комплекс "Локомотив" в пловдивския парк Лаута се изиграха финалните срещи на държавния турнир по тенис до 16 години.
Шампион при юношите стана Данко Йорданов. Състезателят на ТК "Локомотив" (Пловдив) спечели мача за титлата след 7:5, 6:3 срещу Симеон Костов (ТК "Авеню" Бургас).
Йорданов спечели и турнира на двойки в тандем с Йоан Георгиев (ТК "Стоянстрой" Пловдив). Двамата победиха с 6:3, 2:6, 10:5 над Христо Валеов (ТК "О.К. Спорт" София) и Петко Петков ("Славия Бом" София).
При девойките първото място зае Радина Терзийска от ТК "15:40" (София). На финала тя направи обрат срещу Ивайла Градинарова (ТК "Велто" Варна) за 1:6, 6:1, 6:3.
В надпреварата на двойки триумфираха Ана Ставрева (ТК "Черно море Елит" Варна) и Велина Минчева (ТК "Академик" Пловдив) след 6:0, 6:3 срещу състезателките на домакините от "Локо 98" (Пловдив) Мира Димова и Ванеса Петрова.
Директор на турнира бе шефът на "Локо-98" Милко Милев, а главен съдия - Иванка Ненкова.
Следващият турнир до 16 години от календара на Българската федерация по тенис ще бъде в Хасково и започва на 28 май.