Спортните новини: Днес (28) | Вчера (23)
Слабо посрещане провали Марица срещу туркини
Автор: Екип Plovdiv24.bg 07:33 / 31.03.2016Коментари (0)1622
© ВК Марица
Блокадата на Марица (Пловдив) отново бе на ниво и във втората приятелска среща на тима по време на настоящото турне в Турция, но това не бе достатъчно за крайния успех.

Шампионките на България отстъпиха пред лидера в турската втора лига Серамиксан Спор (Тургутлу) с 2:3 (20:25, 25:19, 25:17, 16:25, 13:15) гейма след 102 минути игра.

Домакините взеха първия гейм с по-добро нападение и по-резултатен сервис, но след това заработи блокадата на пловдивчанки и те обърнаха хода на мача до 2:1 гейма. На този етап наставникът Иван Петков си позволи някои смени в основния си състав.

Туркините отново наложиха преимущество в четвъртата част и изравника. Тайбрекът бе доста оспорван, но все пак волейболистките на Серамиксан бяха по-прецизни в играта си и го спечелиха с минималното 15:13.

Марица успя да отбележи цели 17 точки от блокада срещу само 10 на домакините в мача. Голямото предимство за Серамиксан дойде от сервиса, който им донесе 11 аса срещу 4 за гостенките.

Най-резултатна в отбора на Марица беше централната блокировачка Милена Димова, която записа 13 точки (3 аса, 6 атаки, 4 блокади). 12 добави диагоналът Силвана Чаушева, а влязлата като резерва капитанка Ана Радичева завърши с 10 точки.

Българската националка Десислава Николова завърши с 9 точки (2 аса, 6 атаки, 1 блокада) и 67% добро посрещане за отбора на Серамиксан.