Марица се добра до равенство срещу Асеновец с гол в продължението
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:10 / 27.02.2016Коментари (0)6692
Асеновец и Марица завършиха наравно 1:1 в най-интересния мач от 19-ия кръг на Югоизточна "В" група.

Александър Стойчев даде преднина на асеновградчани още в 10-ата минута. След опит за удар на Виделин Сердарски и разбъркване в наказателното поле, Стойчев се оказа най-съобразителен.

Малко по-късно Марица можеше да възстанови статуквото, но момчетата на Стоян Димитров не съумяха да отбележат. При този резултат се оттеглиха и двата тима на почивката.

Второто полувреме започна лежерно и за двата отбора. Едва в 70-тата минута Венцислав Гюзелев нахлу отдясно, но стреля неточно.

Домакините можеха да удвоят аванса си, но Виделин Сердарски пропусна изгодна ситуация.

Последните 10 минути бяха най-вълнуващи. Гюзелев отново пропусна изгодно положение, също така Мирослав Кайряков в 88-ата минута от Асеновец не съумя да отбележи в наказателното поле.

Кулминацията дойде в добавеното продължение от безупречния съдия Владимир Недялков и неговите помощници. След пряк свободен удар и последвало центриране, доведе до разбъркване в наказателното поле, където Димитър Мичков се оказа най-съобразитилен и донесе точката за Марица.

Състави:

Асеновец: Кадиев, Пудев, Каварджиев, Узунов, Влашев, Караматев, Тимонов(к), Сердарски, Стойчев, Кайраков, Алиев.

Марица: Николов, Карадашев, Мичков, Пушкаров, Влашки, Иванов, Спасов, Атанасов, Никофоров, Гюзелев, Арабаджиев.