Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Делрей Бийч, Флорида. Най-добрият ни тенисист победи Адриан Манарино (№49) с 6:4, 7:5 и направи нова стъпка към спечелване на първа титла за сезона и общо пета в кариерата си.

24-годишният хасковлия показа характер, след като обърна развоя на втория сет. Французинът сервираше за спечелването му при 5:4, но 28-ият в света българин превключи на по-висока скорост и грабна следващите 3 гейма. За място на финал днес Григор ще играе с Раджийв Рам (№89).