Фирми - членове на "Клъстер Тракия икономическа зона" подготвят като за начало три проекта за кандидатстване по Оперативна програма "Иновации и конкурентоспособност" 2014-2020.
Това стана ясно по време на вчерашния информационен ден по Оперативната програма в Пловдив.
"Един от проектите е свързан с иновация, която е не само на национално, но и на европейско ниво", уточни Десислава Василева от отдел "Европейско финансиране" на клъстера.
Василева изрази изключителното удовлетворение на компаниите от "Тракия икономическа зона" /ТИЗ/, че ОП "Иновации и конкурентоспособност" 2014-2020 е стартирала.
Екипът на "Клъстер Тракия икономическа зона" освен, че подпомага развитието на зоната като изгражда работещи партньорства с общините и държавата, но също така разработва и управлява проекти по Европейски програми на инвеститорите.
Както е известно ТИЗ се радва на устойчив инвеститорски интерес - всяка година родните и чужди предприемачи инвестират тук от 70 до 130 милиона евро.
Този факт със сигурност е повлиял върху класацията на "Файненшъл Таймс", в която Пловдив заема третото място в Европа като град, в който може да се развива бизнес и град, който е благоприятна и добра инвестиционна дестинация.
Добрата новина съобщи лично на пловдивчани министърът на икономиката Божидар Лукарски при откриването на информационния ден по Оперативна програма "Иновации и конкурентоспособност" 2014-2020.
Фирми от ТИЗ сред първите кандидати по ОП "Иновации и конкурентоспособност"








В л а д
на 19.02.2016 г.
ВСЯКА година по 70-130 милиона ЕВРО!?!? 'де ги тез' забележителни инвестиции, бре? ..или то това само на хартия за да точат по програмите...
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!