Нападателят на Ботев Пловдив Александър Колев вече е в България. Футболистът напусна късно снощи лагера на "жълто-черните" в Турция и се прибра в родината си, за да разтрогне договора си с пловдивчани. 
"Прибрах се да разтрогна договора си с Ботев. Не искам повече да коментирам нищо. Нека първо да прекратя взаимоотношенията си с клуба и тогава ще изтъкна причината за напускането си", сподели пред Plovdiv24.bg Алекс Колев.
23-годишният таран става десетият футболист, с когото Ботев се разделя през зимната пауза. Преди него договорите си разтрогнаха Пламен Николов, Християн Казаков, Владимир Айтов, Валентин Томов, Никола Марин, Нико Варела, Димитър Алексиев, Даниел Генов и Жоел Чибамба.