Спортните новини: Днес (3) | Вчера (24)
Ива Халачева - MVP на коледния турнир за Купа Иван Николов
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:45 / 18.12.2015Коментари (0)1305
©
Волейболистката на Марица (Пловдив) Ива Халачева бе обявена за Най-полезен играч (MVP) на завършилия в София коледен турнир за Купа Иван Николов. Воденият от Диана Малинова тим на Марица за девойки старша възраст, в който отсъстваха няколко от основните състезателки, завърши на четвъртото място.

Младите маричанки си осигуриха първото място в своята Група А след като спечелиха и третия си мач с петгеймова победа над Звезди 94 (София). Пловдивчанки надвиха домакините на турнира с 3:2 (23:25, 25:21, 25:27, 25:19, 15:12).

В полуфиналите момичетата на Диди Малинова отстъпиха драматично пред втория от Група Б Левски (София). Както личи от крайното 3:1 (27:25, 23:25, 25:23, 27:25) за Сините, всички геймове завършиха при минимална преднина за единия отбор; а в първата част софийският тим дори постигна невероятен обрат от 3:17.

В мача за третото място Марица не успя да повтори успеха си от груповата фаза срещу ЦСКА (София) и отстъпи с 1:3 (25:18, 20:25, 11:25, 21:25).

Във финала Казанлък Волей (Казанлък) надигра Левски с 3:1 (23:25, 25:20, 25:7, 25:20). Звезди 94, Локомотив 1929 Нидо (София), Ботев (Ихтиман) и Хектор (София) в този ред заеха местата от пето до осмо.