Спортните новини: Днес (0) | Вчера (8)
Марица отупа Славия за по-малко от час
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:59 / 11.12.2015Коментари (0)1190
Женският тим на Марица (Пловдив) постигна шестата си победа за сезона в Националната волейболна лига Демакс+. В своята зала Пловдивски университет шампионките надиграха Славия (София) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:4)* след 58 минути игра в среща от осмия кръг на първенството.

Както можеше и да се очаква, няколко от най-опитните състезателки на Марица - Юлия Богмацер, Радосвета Тенева, Таня Събкова, Виктория Григорова и Ивелина Монова, останаха извън стартовата седморка на Иван Петков. Повечето от тях така и не се появиха в игра до края.

Мачът започна по великолепен за Славия начин - с директна точка от сервис. Това обаче беше последният момент от гейма, в който Белите водеха в резултата. Домакините бързо обърнаха нещата и дръпнаха далеч напред, за да затворят частта при 25:17. Вторият гейм бе по-интересен, тъй като софиянки успяха да се възползват от разконцентриране в редиците на Марица и поведоха с 8:3 и 9:4. Равенството бе възстановено при 10:10, а Славия удържа фронта до 13:13. Момичетата на Иван Петков отново наложиха надмощие, а Мария Данчева с контра с две ръце оформи крайното 25:16. Белите започнаха по-добре и в третата част, повеждайки с 2:0, но Марица реагира с рекордна серия от 21 (!) поредни точки при сервиси на Мирела Шахпазова. Минути по-късно влязлата от ъгъла 15-годишна Дима Ушева затвори мача с ас за впечатляващото 25:4.

Топреализатор на мача стана Ана Радичева с 14 точки за победителките. Плеймейкърът Мирела Шахпазова добави внушителните 11 аса за общо 12 точки в срещата.

Водач в класирането продължава да бъде Левски (София) със седем победи от седем мача и 21 точки. Марица е на втората позиция с шест победи, една загуба и 18 точки, а трети е ЦСКА (София) с пет победи, две загуби и 15 точки. В следващия девети кръг, който е и последен от първия дял на редовния сезон, шампионките гостуват на четвъртия в таблицата Казанлък Волей (Казанлък) на 20 декември, неделя, от 17:00 б.в. в зала Арсенал. Преди това, на 15 декември, вторник, от 20:00 б.в. пловдивчанки гостуват на германския Шверинер (Шверин) за среща реванш от евротурнира за Купата на ЦЕВ.