Ръководството на Локомотив се е договорило с фирма, която да изгради наново централния терен на "Лаута", съобщава в. "Тема Спорт".

Както е известно, в "черно-белия" клуб ще използват голяма част от държавните 1 000 000 лева именно за ново тревно покритие.

На "Лаута" се славят в последните години с един от най-лошите терени в България. Сегашното игрище е на близо 35 години.

От въпросната фирма са уверили ръководството на пловдивчани, че за 40 дни ще изградят новия терен. Ремонтът на игрището ще започне след края на първенството.