Четирима футболисти на Ботев ще пропуснат осминафиналния мач за Купата на България срещу Созопол. 
"Канарчетата" гостуват на втородивизионния тим във вторник, а треньорът Ермин Шиляк няма да може да разчита на наказания Божидар Васев и контузените Александър Колев, Лъчезар Балтанов и Орлин Старокин. Освен травма последният ще изтърпи и санкция за натрупани картони в мача за Купата.

Добрата новина за "жълто-черните" е, че след дълго прекъсване пълноценни тренировки вече води вратарят Валентин Галев, който е възстановен от мускулна травма и е на разположение на треньорския щаб.

Днес "канарчетата" ще тренират на базата в Коматево, след което отборът ще отпътува към морето за режим преди срещата.