Спортните новини: Днес (5) | Вчера (8)
Ботев разгроми Локо ГО, Кифует блести с два гола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:02 / 05.09.2015Коментари (7)6982
© botevplovdiv.bg
Ботев Пловдив разгроми Локомотив Горна Оряховица с 5:0, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Контролната среща се изигра в четири полувремена на базата в Коматево.

"Канарчетата" започнаха вихрено и можеха да открият двайсетина секунди след първия съдийски сигнал. Каращият проби Цибамба проби отдясно, но нямаше кой да засече топката. Все пак 15 минути по-късно футболистът асистира на Божидар Васев за 1:0. В 28-ата минута Николов покачи резултата след центриране от корнер.

Втората част на двубоя премина без попадение, но интересни положения не липсваха и пред двете врати. Веднага след подновяване на играта за трети път Рахави Кифует се разписа зрелищно, след като преодоля защитата на Локомотив. Алексиев вкара с глава за 4:0 в 10-ата минута на последната част, а крайното 5:0 оформи Кифует две минути преди края на срещата.

Стартовите 11 на Ботев Пловдив:
Голас, Христов, Николов, Златков, Марин, Старокин, Балтанов, Казаков, Варела, Васев, Цибамба

-3

А защо пак не ходихме на лагера във Велинград??
0

Основната задача на контролата е изпълнена - тренерът можа да види в действие всички играчи с които разполага плюс тези на проби. Кифует май е сигурен за отбора ни. А другата перла от Конго не беше в кондиция, не е тренирал отдавна, но пък загатна за добри качества. Много ми хареса Митко Алексиев, както и младите централни защитници с номера 3 и 9, също и вратарят. Емил Камберов с екипа на гостите №44 направо изораваше тревата в доста моменти - много хъс и енергия.
Нищо не пишете - днес в Пловдив, в спортната зала има волейболен мач за суперкупата на България.
на 06.09.2015 г.
+12

Много полезна контрола. На път сме да се сдобием с две черни перли. Алексиев показа, че не му е мястото постоянно на резерната скамейка. На моменти се изложихме в защита, та се наложи Голас да показва какъв супер вратар е. Радвам се много за работата на треньорският тандем, май най-после случихме на грамотни и обичащи работата си треньори. Но, не бива да избързваме с резултатите.