Отборът на Университатя Крайова, в който се подвизават двама български футболисти, победи с 2:0 у дома Конкордиа в мач от 5-ия кръг на румънското първенство.

Двамата българи в състава на тима от Крайова - Апостол Попов и Христо Златински, започнаха като титуляри за домакините. Именно Златински подпечата победата на румънците в края на мача.

Бившият футболист на Локомотив гарантира победата на тима си с попадение осем минути преди края. Преди него Александру Балута откри резултата за Университатя в 53-ата минута.

Това е първа победа за състава на Университатя от началото на шампионата. Тимът на двамата българи има 5 точки в актива си. Конкордиа е с 2 пункта.