Балдо донесе точката на Локо срещу Литекс
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:55 / 08.08.2015Коментари (45)12987
Балдовалиев не може да повярва на пропуска си.
Отборите на Локомотив и Литекс завършиха наравно 1:1 в среща от 4-ия кръг на А група. Двубоят бе дебют за наставника на гостите Лауренциу Регекампф, който замени Люпко Петрович в средата на седмицата.

Зоран Балдовалиев като по чудо не откри резултата за "черно-белите" в 20-ата минута. Димитър Велковски качи коженото кълбо на главата на македонеца, но прати топката край гредата.

Ловчанлии отговориха с опасен шут на Данило Асприля, но Ясин Ел Харуби се бе пласирал добре и изчисти в корнер.

Малко преди края на първата част "смърфовете" поискаха дузпа за нарушение срещу Велковски, но съдията Георги Йорданов замълча.

След почивката Локо започна по-силно и наложи натиск, но Литекс успя да стигне до гол. Това се случи в 57-ата минута, когато Хенри Рохас с далечен удар изненад вратаря Ел Каруби.

Никола Колев можеше да реши всичко в срещата четвърт час преди края, но не бе точен след удар от въздуха.

В добавеното време натиска на пловдивчани даде резултат и след силен шут на Кирил Котев от воле, Баривиера изби, но при добавката Зоран Бадовалиев не сгреши на празна врата за крайното 1:1.

Литекс остава начело с 8 точки, а Локо има само две.

+1

Това беше най-силния мач от началото на сезона, в който видяхме игра с някакъв смисъл и агресия! Определено надиграхме Литекс и ако Балдовалиев беше вкарал едно от двете си 100% тови положения през първото полувреме и още няколко добри атаки на Ласиман, днес щяхме да се радваме на първа победа, кояо щеше да е повече от заслужена! Литекс бяха трагични или може би ние им се противопоставихме доста добре!? Аз лично съжалявам за изпуснатата победа, но реално можеше и да загубим! Съдийството беше подсъдимо, но за жалост, такава е реалността в държаваа ни! Имаш ли кинти и мастит собсвеник печелиш! Нямаш ли, и да си по-добър ще бъдеш порязан и то не веднъж! Затова гола ни в последните секунди беше адски болезнен удар за прехваленото отборче на наркомана и именно Господ раздаде справедливост! Кики не бива повече да излиза на терена, а Вълчев трябва да бъде заменен също с ново попълнение! Вчера "дупката" Кики беше запълнена, но тази на Гошето зееше още.....! Новия французин ми вдъхва доверие и то сериозно! Има прекрасен пас и поглед над играта! Много е здрав физически и се движи добре по терена! Мисля, че ще върши добра работа!? Добре е, че ще взимаме още чужденци, защото нивото на свободните футболисти у нас, едва ли ще свърши работа, а идващите от вън си личи, че са учили и играли футбол още в детските си години, за разлика от нашите фолк любители! В тази връзка няма как да не припомня за Бурабия и Ласиман например, като първия с първото си участие в официален мач, "засенчии" своите съотборници с класата си ! Най-важното за Локомотив в момента е, скоропостижно намиране на финансово стабилен благодетел.....поклон и пред човека, който за 14 мача вкара 13 гола за Локомотив! Безценен е Балдо!!!!!