Двама от най-талантливите млади колоездачи на пловдивския "Цар Симеон 1898" спечелиха престижни шампионски титли при младежите на държавния личен и отборен шампионат на България на шосе.
Младежкият национал Велизар Фурлански грабна златния медал в индивидуалното бягане по часовник, а Нако Георгиев - в общия старт.
В крайното отборно класиране тимът на "Цар Симеон 1898" за малко изпусна шампионската титла и остана втори със сребърните медали, на малка разлика след отбора на КК "Несебър", но пред столичния "Левски" .