Спортните новини: Днес (24) | Вчера (8)
България тръгва срещу Украйна в Баден
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:08 / 30.04.2015Коментари (0)1316
©
Украйна ще бъде първият съперник на България на турнира в Група В от третия кръг на Европейската отборна купа по плажен волейбол за жени. Това стана ясно на проведената вчера техническа конференция преди състезанието.

Първи на корт 2 в австрийския град Баден днес, ще излязат двойката на Марица (Пловдив) Диана Малинова & Теодора Симеонова и първата двойка на Украйна Елизавета Сулима & Даря Удовенко. Този двубой започва в 10:00 б.в. Веднага след това, от 10:50 б.в., другият български тандем - Ася Динова & Светла Ангелова, ще срещне украинките Инна Махно & Ирина Махно. Ако се стигне до разменени победи, спорът между плажните Лъвици и украинките ще се реши от 13:20 б.в. в трети мач, в който всяка от двете страни ще може да използва кои да е две от своите волейболистки.

По същото време, на корт 1, сили ще премерят другите два отбора в групата - Русия и Шотландия.

Играе се по система подобна на двойната елиминация. Победителите от двете двустранни срещи ще се изправят един срещу друг на финал за първото място, което води директно към финалната фаза през 2016 година, а загубилите ще премерят сили, за да определят кой от тях ще остане на последното четвърто място и ще отпадне от по-нататъшно участие в Европейската отборна купа. Тези две срещи ще се проведат утре следобед, а на другия ден, в петък, загубилият финала и спечелилият плейаута ще си разпределят второто и третото място, макар че и двата национални отбора ще продължат към четвъртия кръг по-късно тази година.