Спортните новини: Днес (18) | Вчера (22)
Пловдивчанин е най-резултатен волейболист в Европа до 19 години
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:34 / 14.04.2015Коментари (0)1468
© CEV
Стефан Иванов се опитва да се справи с блокадата на Германия във втория мач на нашия отбор на Евроволей 2015, загубен с 0:3
Българският национален отбор за кадети завърши на шесто място в крайното класиране на Евроволей 2015 за юноши до 19 години в Турция. Така българите си осигуриха участие на младежкия олимпийски фестивал в Грузия и на Световното първенство в Аржентина, които ще се проведат това лято.

По време на шампионата в Турция българските волейболисти записаха четири победи и три загуби. В основата на доброто представяне беше посрещачът Стефан Иванов, който игра във всички срещи и записа общо 110 точки (82 точки в груповата фаза и 28 точки в мачовете за местата от 5-о до 8-о).

С тези свои изяви 18-годишният състезател на "Виктория Волей" (Пловдив) оглави една от престижните класации на CEV (Европейската конфедерация по волейбол). Младият талант е на първо място при най-резултатните играчи по време на целия цикъл за Евроволей 2015, който освен мачовете в турнира включва и квалификациите за надпреварата, които се проведоха през януари.

България се класира за шампионата на Стария континент след три победи срещу Дания (3:1), Словения (3:0) и Португалия (3:0) в столичната зала "Христо Ботев", а в тези двубои Иванов записа 68 точки.

Така с общ актив от 178 точки, реализирани в 10 мача и 38 гейма, Стефан Иванов заема първата позиция като изпреварва дори обявения за най-добър нападател на Евроволей 2015 Максимилиан Аусте от Германия, който е трети със 165 точки в 10 мача и 34 гейма.

На второ място е Донован Дзаворонок от Чехия със 174 точки в 10 мача и 34 гейма. В първите десет попада и капитанът на България Радослав Парапунов, който е на девета позиция със 128 точки в 10 мача и 34 гейма. Младият талант на ЦСКА е част и от друга елитна класация - на състезателите с най-добър сервис, където е на осмо място с 12 аса в 10 мача и 34 гейма. В подреждането за най-добър разпределител Николай Манчев заема четвърта позиция. В топ 10 при най-добрите блокировачи пък попада Алекс Грозданов, който е на седмо място с 25 успешни блокади в 10 мача и 35 гейма.

Младежкият олимпийски фестивал в Тбилиси ще се проведе от 26-и юли до 1-и август. На 14-и август в Аржентина ще започне Световното първенство за юноши до 19 години.

Пловдивчанин свири дербито Спартак - Ботев в Трета лига
Гришо преодоля японец за 99 минути, чака го още по-лесен съперник
Димитър Кузманов продължава да мачка в Австрия, вече е на полуфинал
Ботев и КПБП с екскурзия за финала, местата са ограничени
Потвърдено! Националният отбор на България ще домакинства на стадион "Христо Ботев"