Черно море излъга Локо в Елитната група до 17 години
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:27 / 14.02.2015Коментари (0)2153
Младите таланти на Черно море до 17 години се поздравиха с минимална победа с 1:0 при гостуването си на Локомотив (Пд) в мач от 23-тия кръг в Елитната група в тази възраст.

Двубоя се игра на изкуствения терен в парк "Лаута", като първото полувреме бе равностойно и двата тима не успяха да си отбележат гол.

В началото на втората част Валери Христов бе спънат в наказателното поле и рефера отсъди дузпа за "моряците". Зад топката застана потърпевшия футболист, но удара му бе отразен от стража на Локомотив.

По-добрата игра на гостите даде резултат в 65-ата минута, когато влезлия като резерва Илиян Илиев прати топката в мрежата, засичайки центриране на Слави Славов.

До края опасности и пред двете врати не липсваха, като и Черно море и "смърфовете" пропуснаха по едно положение.

След двубоя наставника на варненци Калоян Георгиев заяви, че е доволен от успешния старт на втория дял на първенството, въпреки отсъствието на топреализатора на тима Валентин Йосков.

Веднага след мача, трима играчи на Черно море - Валери Христов, Павел Евтимов и Кристиян Събев се присъединиха към лагер-сбора на националния отбор в тази възрастова група в Правец.

Иначе победата доближи "моряците" само на 3 точки от втория в класирането Литекс, който допусна изненадващо домакинско поражение от Несебър с 0:1. В следващия кръг Черно море е домакин на Векта (Пд), а двубоя ще се играе на 22 февруари от 10.30 часа на терена под Аспаруховия мост във Варна.