Спортните новини: Днес (7) | Вчера (8)
Волейболното Локо с втора победа за 24 часа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:59 / 02.02.2015Коментари (0)1234
© BGvolleyball.com
Локомотив 1926 (Пловдив) записа втора победа за два дни, след като в отложен мач от втори кръг на Висшата лига надигра с 3:1 (25:17, 16:25, 25:18, 26:24) Дунав (Русе). И за двата отбора това бе втори мач в рамките само на 24 часа, след като в събота изиграха срещите си от 12-ти кръг. Тогава Локо надигра отново с 3:1 Раковски-1964 (Севлиево), а Дунав изигра тежък петгеймов мач при гостуването си на Ботев (Луковит), което загуби с 2:3.

Пред близо 120 зрители в зала Лаута домакините от Локо (Пловдив) започнаха по-добре и благодарение на силните атаки на Борислав Чукалов и на Стефан Чавдаров успяха да поведат в геймовете след 25:17. Във втората част обаче гостите от Русе заиграха много добре на блокада и в защита и успяха да стигнат до 1:1 след 25:16.

В третата част домакините от Локомотив спечелиха с 25:18, но най-оспорвана се оказа четвъртата част, в която гостите от Русе водеха с 16:11. Това обаче не бе достатъчно, за да се стигне до тайбрек, защото играчите на Локомотив се хвърлиха с всички сили и успяха да стигнат до трите точки в мача след 26:24, фиксирано от атака на Стефан Чавдаров.

Във временното класиране играчите на Локомотив 1926 се изкачиха в тройката, като с 23 точки заемат третото място. Дунав остава на шеста позиция със 17 точки.