Спортните новини: Днес (10) | Вчера (19)
Марица направи равенство с Нилюфер и загуби от Бурса на контролите в Турция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:51 / 22.01.2015Коментари (0)2408
©
Женският отбор на Марица (Пловдив) изигра две приятелски срещи в Бурса преди да се завърне от десетдневния си тренировъчен лагер в Турция. Българските вицешампионки направиха равенство с отбора на Нилюфер Беледийеси (Бурса) и загубиха от Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса).

Във вторник вечерта отборът на българската националка Христина Русева - Нилюфер, и Марица завършиха контролата помежду си при резултат 2:2 (22:25, 25:23, 25:16, 23:25)* след час и 20 минути игра в новата голяма зала на град Бурса - Дженгиз Гьолю. С добра игра в нападение пловдивчанки успяха да наваксат лекото си изоставане в първия гейм и да наложат волята си в края за 25:22. В много интересната втора част, в която двата тима нанизаха общо 9 аса, стана обратното. Марица водеше с 8:4 и 16:13 на двете технически прекъсвания преди да отстъпи с 23:25. Домакините доминираха в третия гейм и го спечелиха с категоричното 25:16. Българският тим показа отлични изяви на блокада в четвъртата част. Поведе убедително и успя да задържи водачеството докрай, макар и спечелвайки гейма с минималното 25:23. Топреализатор на Марица в тази среща бе Силвана Чаушева с 12 точки.

Снощи другият тим от града, евроучастникът Бурса Бююкшехир Беледийе, надигра Жълтите с 4:1 (25:23, 25:12, 25:23, 21:25, 17:15)* в спортния комплекс на клуба. В първия гейм Марица поведе с 8:4. Последва оспорвана битка, в която домакините надделяха с 25:23. Във втория Бурса заби 7 аса, за да го спечели с убедителното 25:12, а третият отново бе много оспорван преди да завърши при минималното 25:23 за турския отбор. Битката продължи и в четвъртия гейм, като този път Марица показа по-резултатни атаки и сервиси, за да го спечели с 25:21. Петата част бе изиграна с формата на тайбрек. Пловдивчанки показаха много прецизна игра, но домакините бяха безмилостни в нападение и от начален удар, подчертавайки победата си със 17:15 в този гейм. Най-резултатни за Марица в този двубой бяха Таня Събкова и капитанката Ана Радичева с по 14 точки.