Локо U17 допусна обрат в края при визитата си на Берое U17
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:24 / 04.10.2014Коментари (0)1645
© Beroe.bg
"Берое" U17 победи с 2:1 "Локомотив" U17 в мач от XI кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Беройци губеха с 1:0 десет минути преди края на срещата, но благодарение на силния си натиск през втората част съумяха да стигнат до пълен обрат с голове на Калоян Динев от пряк свободен удар в 71-ата и Ангел Денчев в 75-ата минута.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от трагедията от Горни Лом преди два дни.

В 4-ата минута Петър Болградов стреля от 25 метра, но топката мина на сантиметри в ляво от вратата.

Георги Саватинов центрира от фаул в 23-ата минута, а Георги Чукалов засече с глава, но топката мина над гредата.

В 25-ата минута Ивайло Стоянов центрира от дясно, а Светомир Георгиев не успя да засече. Топката достигна до Цветелин Атанасов, който от малък ъгъл засече, но не успя да отбележи.

Минута по-късно след дълъг пас към Георги Чукалов пред наказателното поле той напредна няколко метра и пусна топката покрай Веселин Добрев за 0:1.

В 29-ата минута Цветелин Атанасов стреля от 23 метра, но Богдан Димитров спаси.

Три минути след това Ивайло Стоянов центрира, а Преслав Георгиев засече с глава, но топката мина над вратата.

Неделин Бакърджиев стреля от 23 метра в 29-ата минута, но стража на гостите спаси.

При центриране от корнер в 35-ата минута голмайсторът за "Локомотив" Георги Чукалов засече с глава, но топката мина на сантиметри в дясно от вратата.

В 50-ата минута Цветелин Атанасов от малък ъгъл не успя да намери вратата. Топката попадна в Светомир Георгиев, чийто удар бе блокиран и топката излезе в корнер.

Ивайло Стоянов намери Преслав Георгиев в 54-ата минута в наказателното поле. Нападателят стреля от там, но кълбото мина над целта.

В 60-ата минута Янчо Янчев стреля от ъгъла на наказателното поле, а Богдан Димитров спаси със сетни сили, но след това изпусна топката. Тя попада в Преслав Георгиев, който пусна успоредно на гол линията, където обаче Светомир Георгиев не успя да засече в опразнената врата.

Седем минути по-късно Преслав Георгиев получи топката в наказателното поле и стреля от 9 метра, но вратаря спаси.

Богдан Димитров се справи с удар и на Руси Чернаков от 19 метра в 69-ата минута.

Резултатът стана 1:1 в 71-ата минута, когато Калоян Динев изпълни майсторски пряк свободен удар от 24 метра и вкара топката директно неспасяемо в десния ъгъл на вратата.

Пълният обрат беройци постигнаха четири минути по-късно когато след късо изпълнение на фаул Руси Чернаков центрира, а Ангел Денчев засече с глава и прати кълбото в мрежата за 2:1.

"Берое" U17 (Стара Загора) - "Локомотив" U17 (Пловдив) 2:1