Ботев разгроми НК Целе в последната си контрола в Австрия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:47 / 21.06.2014Коментари (39)9935
©
Ботев разгроми с 5:1  НК Целе Словения в последната си контрола в Австрия.

"Канарчетата" започнаха изключително активно мача и заредиха атака след атака към вратата на словенците.Това им позволи още до почивката да се оттеглят с класическа преднина от три гола.

Точни за пловдивчани преди почивката бяха Мариян Огнянов, Анисе и Ромарио.

След почивката доминацията на "жълто-черните" продължи, въпреки смените.

Ботев мачкаше своя съперник и логично се стигна до нови голове във вратата на словенците.

Юнес Хамза успя да реализира от дузпа в 58-та минута, а петия гол за "жълто-черните" бе дело на излезлия с капитанската лента в този двубой Иван Цветков.

10 минути преди края, словенците се възползваха от отпускане в редиците на Ботев и успяха да отбележат почетно попадение.

Това бе последна контрола на Ботев на австрийска земя.

Ботев: Адам Стаховяк, Серджан Лукин, Веселин Минев, Йордан Христов, Алесандру Куртеан, Абел Анисе, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков, Радослав Терзиев (Алесандру Бенга, Филип Филипов, Владимир Айтов, Георги Сърмов, Луис Педро, Серкан Юсеин, Юнес Хамза, Феребори Доре, Вандер Виейра, Божидар Васев, Цветелин Чунчуков, Лазар Марин)

+6

Любо знае какво прави и не е страхлив.Пробва млади футболисти и с още някои подобрения ще избистри основният състав и конкурентните за постовете заместници.Ботев ще е основен опонент за титлата и купата на Лудогорец.