Ботев и Левски не си вкараха гол при U17
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:01 / 06.04.2014Коментари (0)2171
©
Ботев и Левски завършиха 0:0 в мач от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на едно от помощните игрища на ст. "Георги Аспарухов" в София. Двата отбора имаха множество възможности за гол, но не успяха да ги реализират. След лечение на дълга контузия в игра за "канарчетата" се появи защитникът Самер Алхусейн.

Двубоят започна с трационния домакински натиск, като Божидар Краев в 5-ата и Димитър Буров в 14-ата минута бяха най-близо до гола, но пропуснаха. Напрежението от победа явно пречеше и на двата отбора, а гостите не създадоха чисто положение през първата част. В самия край на полувремето отново Божидар Краев се озова на изгодна позиция в наказателното поле на гостите, стреля от въздуха без подготовка, но уцели вратаря Стамен Бояджиев и топката излезе в ъглов удар.

Второто полувреме започна по идентичен начин. Първо Никола Димитров овладя на около 20 метра от вратата, обърна се и шутира, но топката срещна напречната греда. След това при заучено изпълнение на пряк свободен удар, Галин Ташев подаде на първа греда към непокрития Георги Младенов, като този път кълбото се отби в страничния стълб.

"Канарчета" този път реагираха подобаващо. В 55-ата минута Виктор Пенчев бе изпуснат в наказателното поле на "сините" и шутира необезпокояван, но прати топката над вратата. Само минута по-късно и Исмет Рамадан пробва удар, ала не успя да порази целта. Левски търсеше победата и сипеше топки в наказателното поле от статични ситуации и от флангови атаки. Но въпреки неубедителните намеси на вратаря на гостите, не можа да отбележи.

В даденото от съдията добавено време резервата Марио Христов имаше възможност да реши мача, но не се възползва от пас след хубава контра - останал сам срещу вратаря, той стреля встрани. След срещата най-доволен бе треньорът на Лудогорец Тодор Живондов, който гледа на трибуните, дошъл на "Герена" от "Царско село", където тимът му падна от ЦСКА.