Спортните новини: Днес (17) | Вчера (8)
Академик Пловдив нанесе първа загуба на ИУ Варна
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:47 / 17.03.2014Коментари (0)967
Академик Пловдив нанесе първа загуба за сезон 2013/2014 на лидера в А група ИУ Варна. Плводивчани се наложиха като домакини с резултат 74-66 за своята 11-а победа за сезона. те имат и 5 победи и делят второто място в класирането с Чавдар Троян. Варненци пък пропуснаха да си осигурят първото място четири кръга преди края на сезона и са с актив 15-1.

Само два пъти за по няколко секунди разликата надвиши 3 точки през първото полувреме, като отборите бяха много равностойни и често си разменяха водачеството. Със серия от 7-0 за начало на второто полувреме пловдивчани се откъснаха напред и запазиха малка преднина до края на третия период. Със серия от 12-2 варненци поведоха с 64-63 при по-малко от 2 минути до края. Поредни грешки в последните 48 секунди за варненци обаче доведоха до серия от 9-0 на Академик, който вкара наказателните си удари и спечели.

За победителите Илиян Ставрев записа 16 точки, 6 борби и 5 асистенции, а по 14 вкараха Мартин Пенев и Димитър Хорозов. За варненци 16 точки вкара Станислав Цонков, а с 13 завърши Ивайло Касабов.

В следващия кръг ИУ Варна посреща Чавдар Троян и при победа ще си осигури титлата, а Академик Пловдив ще бъде домакин на Академик Благоевргад.

БК Локомотив Пловдив: Най-доброто тепърва предстои!