Локомотив падна два пъти от Лудогорец
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:14 / 21.02.2014Коментари (0)3378
Юношите на Локомотив се представиха на ниво в двата си контролни мача срещу Лудогорец, играни вчера на Лаута при родените през 1998 и 1999-та години.

По-големите изиграха много стойностно първо полувреме помежду си, в което чистите положения бяха за момчетата на Иван Петров. В една от малкото грешки обаче, разградчани поведоха в резултата за 0:1 чрез Иван Великов, както завършиха и първите 40 минути. Любослав Лучев и на два пъти Георги Чукалов изпуснаха да вкарат за домакините.

На почивката треньорът на пловдивчани направи хокейни смени, оставяйки от титулярния състав единствено новопривлечените през зимната пауза Иван Шиндов и Георги Саватинов. Освен това четирима от футболистите трябваше да бъдат запазени за съботното дерби от първенството на елитната юношеска група за 17-годишни, отново срещу Лудогорец и отново на Лаута.

С втория си отбор "черно-белите" играха без самочувствие и позволиха на съперника, извършил далеч по-малко промени в състава си, да вкара два бързи гола, с което да бъде фиксиран и крайния резултат 0:3. Точни във вратата на Христо Димитров бяха Мехмед Мехмед и Светослав Ковачев.

В последвалия спаринг между година по-малките на Локомотив и Лудогорец имаше повече голове. Противно на логиката пловдивчани започнаха срещата отпуснато, а безумните грешки в защита им костваха ранни и нелепи попадения.

Гостите бързо стигнаха до 0:2, но Любо Романов намали за 1:2. До почивката резултата стана 1:3, като най-близо до нов гол бе Иван Домусчиев. Вторите 35 минути домакините бяха по-добрия отбор на терена, но това им стигна само за един гол, дело на Иван Георгиев който да фиксира крайното 2:3. Именно той минути по-рано изпусна най-чистото положение за гол във вратата на разградчани. И трите гола за гостите отбеляза Ейге Сейхан.

В събота от 11.00 ч. на Лаута е следващият сблъсък с Лудогорец - играчите на Георги Недевски ще открият футболната пролет в мач от 16-тия кръг на елитната група.