Треньорът на Локо Александър Станков даде първата си пресконференция за годината. В нея специалистът не пропусна да отбележи нападките на някои медии, които се опитаха да опетнят името на отбора.
"Доста помия се изля върху нашия отбор по време на на подготвителния период. Аз лично, не съм си позволявал да коментирам други отбори. За втори път водим подготовка ако може да се каже така, защото първия път беше организиран хаос. Закъсняхме, беше всичко в движение. Този път нещата бяха по нормални и в по добри условия", бяха първите думи на Станков, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Винаги, където съм водил подготовка, с който и отбор да е, съм настоявал да играем контроли със сериозни противници. Аз съм такъв човек, който не иска да си сверява часовника с отбори, които да побеждаваме с три-четири на нула и да се заблуждаваме после сами. Затова за мен беше важно да играем с класни съперници, за да вдигнем нивото на отбора. А що се касае как сме се подготвили, по какъв начин, дали сме станали от маса или седнали, то ще се проличи по-време на мачовете", коментира специалистът.
Наставникът не пропусна да отдели няколко изречение и за селекцията на "смърфовете": "Отборът най-вече се нуждаеше от централен защитник. Мисля, че в лицето на Ангел Грънчов сме намерили достоен заместник, който да засили конкуренцията в нашия отбор. Спас Делев идва като екстра в нашия отбор, но той има нужда да поднови името си, иначе класата му е безпорна. Общо взето футболистите, които исках ги взехме".
Относно дошлият на проби нападател от Конго, Станков заяви: "Ще изкара пробен период. Нямам изградена генерална оценка за него. Другата седмица ще вземем решение за него".