Отборът на Локомотив отнесе глоба в размер на 5000 лева от БФС заради нерегламентирано използване на пиротехнически изделия и хвърлени предмети по-време на мача от 24-ия кръг на "А" група срещу Любимец, спечелен от "смърфовете" с 2:0.
ПО ДОКЛАД
За нерегламентирано използване на пиротехнически изделия, на основание чл.37, ал.1, т.22, ДК налага на ПФК Локомотив Пловдив имуществена санкция в размер на 2000 лева.
За хвърлени предмети, опасни за здравето, на основание чл.37, ал.1, т.4, б.А - предложение 3, ДК налага на ПФК Локомотив Пловдив имуществена санкция в размер на 3000 лева.