Ботев и Берое си поделиха по точка в здрав мач при U19
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:11 / 14.10.2013Коментари (0)2131
© beroe.eu
Ботев и Берое завършиха 1:1 в мач от 11-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на "зелените" в Стара Загора.

Първата част бе по-спокойна, като и двата отбора нямаха много шансове за гол. В края на първата част Атанас Паскалев бе изритан силно от противник и бе заменен принудително на почивката.

В 48-ата минута "жълто-черните" поведоха с гол на Красимир Здравков. С течение на времето играта ставаше все по-груба, а главният съдия откровено изпусна мача и здравите влизания на терена вървяха едно след друго.

В 80-ата минута домакините изпълниха ъглов удар, след който топката се озова в мрежата на пловдивчани. При попадението останаха сериозни съмнения за фаул в атака срещу стража на Ботев. Малко по-късно двата отбора останаха с по 10 човека на терена, след като Мартин Атанасов и футболист на Берое получиха директни червени картони за спречкване.

Берое - Ботев 1:1
голмайстори: 0:1 Красимир Здравков 48′, 1:1 Мартин Димитров 80′ (аг)

Берое: 12. Теодор Койчев, 5. Пламен Тенев (к), 3. Диян Динев, 15. Геро Писков, 13. Николай Добрев, 11. Жюлиен Бенков (46′ - 16. Кирил Личев), 4. Пейчо Енчев, 10. Венцислав Иванов (79′ - 9. Айкут Мустафов), 6. Борислав Желязков (75′ - 14. Светлин Симеонов), 8. Александър Манолов, 7. Ангел Костов (62′ - 17. Димитър Трайков);

Ботев: 24. Мартин Димитров, 2. Мартин Здравчев, 3. Господин Шопов, 4. Мартин Атанасов, 5. Петко Ганев, 7. Христо Янчев (87′ - 19. Даниел Спасов), 8. Валентин Томов, 6. Даниел Стефанов, 11. Красимир Здравков, 20. Никола Марин (71′ - Гери Димитров), 10. Атанас Паскалев (46′ - 9. Васил Кирков);