"Канарче" с уникален гол при победата на България над Албания
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:04 / 04.03.2013Коментари (1)3206
©
Юношеският национален отбор на България до 17 години спечели с 4:3 втората контролна среща с Албания (U17), играна в Правец. Момчетата на Методи Деянов демонстрираха характер, като на два пъти успяваха да изравнят резултата, преди да направят обрат и в крайна сметка да пречупят коравия съперник.

И този мач, както и първият между двете страни, бе наблюдаван от селекционера на Германия (U17) Щефан Бьогер. Немският тим ще се изправи срещу "лъвовете" в първия двубой от елитния квалификационен кръг в Ален на 26 март.

Българите създадоха първото положение в срещата, когато във втората минута Емил Стоев опита удар след пас на Чавдар Ивайлов, но топката срещна тялото на бранител на гостите. В 7-та минута централният нападател на Албания Блемир Красниджи избяга от защитниците на "лъвовете", за да достигне пас от дълбочина, след което прехвърли излезлия да го пресрещне Станислав Димитров за 0:1.

Нашите юноши веднага започнаха да създават положения в търсене на изравнителния гол. В деветата минута Стоев центрира от фаул, но капитанът Антонио Вутов стреля неточно с глава. В следващата атака Алеко Алеков влезе отдясно и пусна пас по земя към Емил Стоев, но изстрелът на халфа на Славия бе спасен. В 20-та минута Кирил Десподов отправи удар с глава след центриране отляво, а топката излезе в аут.

В 23-та минута Серкан Юсеин изравни с прекрасен шут с левия крак от около 30 метра. Три минути по-късно гостите пак поведоха. Ендри Чекичи подаде към Красниджи, който изпревари Владимир Айтов и прати топката зад гърба на Станислав Димитров.

На "лъвовете" бяха необходими пет минути, за да стигнат до ново равенство. Антонио Вутов изведе Кирил Десподов на чиста позиция и нападателят на Литекс не сбърка.

В началото на втората част Димитров спаси удар от близо на Фьорат Йонузи. Скоро след изтичането на час игра Десподов можеше да даде аванс на нашия тим, но силният му шут бе спасен от Алесио Абиби. В 64-та минута обаче нападателят на Литекс изведе България напред в резултата. Той овладя подаване на Вутов, финтира бранител и с левия крак прати топката в десния ъгъл на Абиби.

Само 120 секунди по-късно резервният вратар Николай Кръстев сбърка при изнасянето на топката, а пресиралият го Ендри Чекичи открадна топката и направи 3:3. В 71-та минута Мики Орачев изскочи на добра позиция след комбинация с Чавдар Ивайлов. Шутът на левия защитник обаче излезе в аут. В 74-та минута Майк Кръстев подхвана атака отдясно, подаде към Емил Стоев, който нахлу в пеналта. Последва финт на Стоев и връщане на топката към Десподов. Авторът на две попадения пропусна кълбото за влизащия зад него Антонио Вутов, който с отмерен удар с десния крак оформи крайното 4:3.

След двубоя всички момчета се подредиха за отборна снимка с купата, която спечелиха в допитването на Viasport.bg за най-добър тим за 2012 година.

Утре сутрин в 10:00 часа съставът на Методи Деянов заминава за Румъния, където ще изиграе последната контролна среща за този лагер. Мачът със северните ни съседи е на 6 март от 15:00 часа на базата в Могошоая.