Старши- треньорът на Локомотив Пловдив Емил Велев заяви за Plovdiv24.bg, че е можело неговия тим да изтегли по-добър противник от този на Литекс за Купата на България, но явно такъв е бил късметът. 
"Ако можеше да се паднем със Септември (Симитли) щеше да бъде по-добре, но явно трябва да играе със силни отбори, ако искаме да направим нещо", заяви наставникът на "черно-белите". 
"Радвам се, че ще играем срещу Литекс. Единственото желание бе да сме домакини и да играем в Пловдив, но какво да се прави такъв ни е бил късметът", каза още Велев.