Спортните новини: Днес (0) | Вчера (8)
Марица поведе в полуфиналната си серия със Спартак
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:48 / 07.03.2012Коментари (0)928
Марица (Пловдив) се наложи над гостуващия Спартак Интерком Груп (Варна) с 3:1 (25:21, 23:25, 25:18, 25:19) и така поведе в полуфиналния плейоф от Държавното първенство за жени с 1:0 победи. За четвърти пореден път през този сезон мачът между двата отбора завърши в полза на Жълтите след четири изиграни гейма. Двубоят тази вечер бе наблюдаван от пълни трибуни в зала Олимпиада.

Пловдивчанки, които по обясними причини са фаворит в серията, и днес се затрудниха с преодоляването на варненския тим. В началото на всеки от четирите гейма Спартак повеждаше в резултата, но в три от случаите вицешампионките успяваха да обърнат, за да стигнат до крайния успех. Най-бързо те сториха това в първата част, когато от 0:2 обърнаха до 6:2 и, макар че в един момент гостенките успяха да намалят изоставането си до само 1 точка при 20:19, геймът бе затворен при 25:21 за домакините.

Варненки взеха дежурния си почетен гейм, като във втората част поведоха с 8:3 след серия от сервиси на Кристина Тотева. После успяха да увеличат аванса си до 17:9, за да последва серия от начални удари на Диана Малинова, при която тя направи 2 аса и намали разликата до 14:17. Спартак отново дръпна за 22:17, но с чудесни изяви на Мира Тодорова резултатът бе изравнен при 23:23. Следващите две точки, а с това и геймът, обаче бяха за варненки.

Момичетата на Пламен Николов поведоха с 4:1 и в третия гейм. Марица изравни за момент при 5:5, а после отново догони противника при 10:10. До края на тази част Жълтите наложиха своето надмощие и спечелиха при категоричното 25:18.

Спартак започна ударно четвъртия гейм, като поведе с 6:1 и удържа тази преднина до 14:9, когато Иван Петков върна в игра разпределителката Цветелина Николова. Националката допринесе за незабавен обрат до 16:14 за своите, като за целта си помогна и с три точки директно от начален удар. Това съвсем разстрои играта на гостенките, които започнаха да допускат грешка след грешка, и резултатът набъбна до 23:16. В този момент варненки понадигнаха глави, но Мира Тодорова с блокада сложи точка на мача за 25:19.

Вторият мач от серията, в която се играе до две победи, е на 9 март от 17:30 б.в. във варненската зала Христо Борисов.