Спортните новини: Днес (0) | Вчера (11)
Младшата на Марица спечели турнира за старша в Казанлък
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:55 / 04.03.2012Коментари (0)730
Марица (Пловдив), представен от отбора си за девойки младша възраст спечели втория турнир в Четвърта група от Държавното първенство при старшата възраст, състоял се в Казанлък. Във втория ден от четиристранната надпревара, момичетата на Атанаска Никифорова победиха първо Родопа (Смолян) с 3:0 (25:10, 25:18, 25:14), а после и Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:18, 25:16, 25:18), и приключиха турнира без загубен гейм. В другите срещи от деня домакините от Казанлък (Казанлък) победиха последователно Хебър с 3:2 и Родопа с 3:0.

"Доволна съм от представянето на отбора. Радвам се, че федерацията и ръководството на нашия клуб ни дадоха възможност да представяме Марица на този турнир", заяви Никифорова след завръщането на групата в Пловдив.

В първия турнир, състоял се през октомври в Пазарджик с участието на пет отбора, Марица също постигна само чисти победи и е убедителен водач в генералното класиране в региона с максимален актив от 14 точки и 21:0 гейма.