Спортните новини: Днес (0) | Вчера (10)
Марица Пловдив спечели турнира в София след победа над Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:05 / 29.02.2012Коментари (4)1793
Марица (Пловдив) спечели чиста победа над непобедения до този момент в шампионата Левски Волей (София) с 3:0 (25:11, 26:24, 25:22) и завърши на първото място в турнира на първата четворка от Държавното първенство за жени. Около 150 зрители изгледаха този двубой в столичната зала Христо Ботев.

Мачът започна шеметно за пловдивчанки. С две мощни атаки, а после и с три поредни аса на тяхната капитанка Диана Малинова Марица поведе с 6:1. По-късно, при серия от сервиси на Никол Николова и чудесна игра на блокадата на Жълтите резултатът набъбна до 16:5 и геймът вече бе предрешен. С хубави атаки на започналата в стартовата седморка на Марица девическа националка Силвия Андреева към края и отсъдена мрежа на Левски за последната точка, геймът завърши при 25:11 за гостенките.

Вторият гейм бе далеч по-драматичен. Този път софиянки дръпнаха далеч напред с 8:2 след серии от начални удари на Петя Баракова и Виктория Григорова. С отличната си игра в центъра Левски увеличи аванса си до 12:5 и вече изглеждаше като победител в гейма. Отново дълга серия от сервиси на Малинова, придружена с чудесни изяви в нападение на Борислава Янкова, обаче почти стопи аванса на Сините до 13:14. Последваха грешки в играта на Левски, които доведоха до 15:15. Успешни атаки на Никол Николова и Мира Тодорова обърнаха резултата в полза на Марица за 17:16. В края обаче геймът се завърза за 24:24. При сервиси на Силвия Андреева обаче домакините допуснаха две поредни грешки и така подариха гейма на Марица.

Пловдивчанки отново доминираха на терена и почти през целия трети гейм. Те поведоха с 8:5 на първото техническо прекъсване. Ас на Цветелина Николова им донесе брейк-точка за 12:7, а втората задължителна почивка дойде при 16:9. Директна точка от сервис на Силвия Андреева увеличи преднината им на 18:10. Всичко в този мач вече изглеждаше решено, когато Левски надигна глава. С две серии от по 4 точки Сините намалиха аванса на Марица до 18:19, но след това допуснаха грешки, с които помогнаха на съперника отново да дръпне със солидна разлика за 23:18. Софиянки не се предадоха и когато Жълтите имаха 4 поредни мачбола при 24:20. Те спасиха първите два, но след това Диана Малинова бе безпощадна в атака и затвори мача при 25:22 в гейма и 3:0 гейма за Марица.

За успеха на нашия отбор помогна и варненският Спартак Интерком Груп, който успя да вземе два гейма от ЦСКА (София) в първия за деня мач - 2:3 (28:26, 25:17, 22:25, 15:25, 15:17) и така елиминира шампионките от борбата за първото място в турнира.

за локо пловдив родих се аз, за теб тупти сърцето ми и докато то не спре ние не ще те предадем...