Спортните новини: Днес (2) | Вчера (32)
Марица би Спартак в Плевен
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:02 / 19.02.2012Коментари (0)710
Волейболистките на Марица (Пловдив) победиха като гост Спартак 96 (Плевен) с 3:1 (20:25, 25:17, 25:15, 25:20) в отложен мач от държавното първенство, игран в плевенската зала "Спартак".

С подкрепата на около 200 фенове плевенчанки изненадаха гостенките, като ги преклониха в първия гейм. Това стана след отлични атаки на Марина Антова и Силвия Христова, а успешните им изяви се допълваха от изчистената им игра и по-малкото грешки от съперничките. След като поведоха с 1:0 гейма обаче, маричанки се събудиха и показаха, че не са дошли за загуба. Във втората част с отлични изяви на Сибел Шевкет, домакините продължиха напора и бяха равностойни на съперничките до второто техническо прекъсване. Но в крайна сметка маричанки наложиха волята си след добра игра на Диана Малинова и Ана Христова, като изравниха резултата - 1:1. В останалите две части гостенките вече бяха по-добрият отбор, като повеждаха с 11:3 и 8:4 и с това постигнаха и крайната победа.

Въпреки крайния успех, загубеният гейм се отрази на маричанки, които пропуснаха шанса да изпреварят ЦСКА за 2-ото място във временното класиране. Двата съперника имат още по един мач до края на редовния сезон, като след тези срещи ще стане ясно и класирането, преди важния турнир на четирите финалисти. Спартак 96 пък се изкачи на пето място в таблицата, като в директен спор със Славия-СУ ще се реши кой ще заеме тази позиция и ще бъде домакин на турнира от 5-то до 7-мо място.