Спортните новини: Днес (18) | Вчера (18)
Страхотна победа на Марица срещу ЦСКА в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:27 / 11.12.2011Коментари (1)937
Пред почти пълни трибуни в столичната зала Васил Симов Марица (Пловдив) победи ЦСКА (София) с 3:1 (16:25, 25:19, 27:25, 25:16) в дербито на шестия кръг от Държавното първенство за жени. Според Стоян Гунчев, успехът е исторически, тъй като това не се е случвало повече от 20 години.

В първия гейм домакините напълно доминираха на терена. С шумната подкрепа и на малка агитка по трибуните ЦСКА започна много нахъсано, докато гостенките от Пловдив бяха неузнаваеми. Със солиден принос от центъра на Червените Нора Богданова в нападение, те затвориха тази част при 25:16.

Във втория гейм нещата тръгнаха в обратна посока. С подкрепата на група фенове, пристигнали от Пловдив, гостенките дръпнаха с 13:6, но допуснаха три безответни точки за домакините за 13:9. С помощта на асове на Симона Димитрова Червените почти догониха Марица в резултата и намалиха аванса им до 13:14. След това обаче пловдивчанки отново натрупаха разлика и с ас на Мира Тодорова и мощна контра на Борислава Янкова затвориха гейма при 25:19.

Третата част започна много равностойно докъм десетата точка, след което Марица натрупа 3 точки преднина до второто техническо прекъсване, а след това увеличи на 22:16. Победата в гейма изглеждаше неминуема, когато при сервиси на Симона Димитрова софийският тим успя да стопи аванса на пловдивчанки до 21:22. Марица обаче стигна до три поредни геймбола, но на сервис застана Нора Богданова и това доведе до обрат - 25:24 за ЦСКА. Все пак, Жълтите бяха по-настойчиви и с успешни блокади на Бояна Андреева и Мира Тодорова запечатаха гейма при 27:25.

В четвъртата част Марица почти напълно доминираше на игрището. Поведе с 8:4 на първото техническо прекъсване и, въпреки че Червените изравниха за 10:10, до второто разликата отново беше 4 точки в полза на гостите. До края на мача на терена имаше само един отбор. При серия от сервиси на Янкова блокадата на пловдивчанки работеше безупречно, а Марина Ковачева тормозеше домакините с мощните си нападения. В крайна сметка капитанката Диана Малинова затвори мача при 25:16 с прецизна атака по диагонала.

Топреализатор на мача стана Гергана Димитрова със 17 точки за ЦСКА. За Марица Мира Тодорова записа 15 (6 блокади!), Марина Ковачева - 14, а Диана Малинова - 13. Фантастична игра в защита демонстрира либерото на Жълтите Ивелина Монова, която беше с основен принос за успеха.

ЦСКА (София): Гергана Маринова - 3 точки (0 аса, 3 атаки, 0 блокади), Ралица Василева - 8 (0, 6, 2), Гергана Димитрова - 17 (2, 13, 2), Симона Димитрова - 11 (5, 5, 1), Силвия Кьосева - 6 (1, 2, 3), Нора Богданова - 13 (3, 6, 4), либеро Патрисия Йончева, Веселина Григорова - 2 (0, 2, 0), Валерия Василева, Даниела Кънчева, старши-треньор Юлия Иванова

Марица (Пловдив): Анелия Минчева - 2 точки (1 ас, 0 атаки, 1 блокада), Бояна Андреева - 8 (0, 8, 0), Диана Малинова - 13 (1, 12, 0), Марина Ковачева - 14 (1, 12, 1), Борислава Янкова - 7 (2, 5, 0), Мира Тодорова - 15 (1, 8, 6), либеро Ивелина Монова, Никол Николова, Велина Кансъзова, старши-треньор Иван Петков