Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
За час игра "Марица" отнесе с 3:0 плевенския "Спартак 96"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:15 / 26.11.2011Коментари (0)661
За малко повече от час игра волейболистките на "Марица" отнесоха с 3:0 плевенския "Спартак 96" в мач от ІV кръг на националното волейпървенство на България в елита при жени.

Без контузената си капитанка Диана Малинова, пловдивчанки постигнаха чистата си класическа победа след пълно надмощие през цялото време от срещата пред пълни трибуни в спортната зала на Лаута.

На мястото на Дида като четворка старши треньорът на "жълто-сините" Иван Петков пусна в игра Марина Ковачева, която традиционно играе като диагонал.

Иначе мачът на маричанки срещу "Спартак 96" (Плевен) не бе никак труден и те се справиха без проблеми. Гостенките по никакъв начин не можаха да се противопоставят да далеч по-класните си колежки от "Марица".

В първия гейм плевенчанки на два пъти успяха да стопят солидна преднина на Марица - до 11:11, след отпускане, но домакините все пак дръпнаха в резултата с 16:12 и 18:15, за да затворят гейма за крайното 25:19 в този първи гейм.

Във втората част на терена имаше само един отбор - този на "Марица".

След 2:2 в началото, пловдивчанки наложиха тотално надмощие в атака и в защита, поведоха със 7:2, 16:6 и 20:7, а с няколко точки директно от начален удар на Бояна Андреева затвориха гейма при разгромното 25:11.

Сервисите продължиха да бъдат най-успешният елемент в играта на маричанки и през третата част и да им носят точка след точка.

Все пак началото на този трети гейм бе единственият момент от мача, в който плевенчанки имаха за кратко инициативата и успяха да излязат напред в резултата за 9:8. Това обаче бе за доста кратко време. Жълто-сините отново наложиха своето бясно темпо на игра, дръпнаха с 12:10 и 18:14, като после затвориха и този ІІІ гейм при 25:19 след брилянтен ас - този път на Никол Николова.

Преди днешната последна среща от четвъртия кръг - между софийските Левски Волей и Славия, тимът на Марица заема третата позиция в във временното класиране с актив от 5 точки.

Хегемонът продължава да изумява! Подобри собствения си национален рекорд!
Хегемон и при подрастващите! Няма кой да бие в България отбора на Марица!