Спортните новини: Днес (23) | Вчера (29)
Цвети отпадна в Москва след загуба от Кузнецова
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:21 / 21.10.2011Коментари (0)748
©
Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове в Москва за купата на "Кремъл" с награден фонд 721 хиляди долара.

Пловдивчанката загуби от поставената под номер 6 Светлана Кузнецова (Русия) с 5:7, 5:7.

Цвети започна перфектно двубоя и поведе с 2:0 гейма след пробив. Кузнецова успя обаче бързо да върне пробива и изравни резултата. Двете тенисистки имаха проблеми при сервирането си, но успяваха да задържат подаването си.

При резултат 5:5 Кузнецова успя обаче да пробие за втори път сервиса на Пиронкова и поведе с 6:5. Целият гейм бе много дълъг и рускинята получи няколко точки за пробив и се възползва в една от тях. След това рускинята сервираше за сета и успя да поведе с 1:0. Цвети направи 21 непредизвикани грешки в първия сет, като не бе на висота в решаващите моменти в сета.

Добрата игра на Кузнецова продължи и тя записа поведе с 2:0 във втория сет и записа пет поредни гейма. Цвети обаче не се бе предала и отвърна на удара, спечелвайки следващите три гейма. При резултат обаче 5:5 ситуацията от първия се повтори и Кузнецова след дълго разиграване направи пробив за 6:5 и след това сложи край в мача със сервиса си за 7:5.

Това бе четвърта загуба на Цвети от Кузнецова във всичките им четири срещу досега.

ПФК Ботев: Сезон за историята!
Кметът на район "Централен" открива шахматен фестивал "Първи уикенд"
Силно представяне на юношите на Асеновец (Асеновград)