Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Момичетата на "Марица" бият 3:0 "Хебър" в контрола преди финалите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:39 / 08.06.2011Коментари (0)641
©
Младите волейболистки на "Марица" разгромиха с 3:0 домакините на финалите от държавното първенство на България за момичета до 15 години - ВК "Хебър", в контролен мач в Пазарджик, преди старта на надпреварата.

Възпитаничките на старши треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова тотално превъзхождаха връстничките си от Пазарджик и си направиха добра тренировка преди решителните финални мачове, които започват днес.

Първият гейм младите кършиякалийки бяха много убедителни и го взеха с лекота - 25:13. Във втората част се завърза някаква малка интрига. В нея хебърки стигнаха до двадесетина точки, но пловдивчанки все пак взеха победата - 25:20. В третия гейм разликата в класите в полза на пловдивчанки бе очевидна - 25:14, с което те спечелиха и двубоя.

Финалите от републиканското първенство на България за момичета до 15 години започват днес следобед в Пазарджик. В тях ще се пуснат общо 6 отбора.

Освен "Марица", в тях ще играят домакините от пазарджишкия "Хебър", "Пирин Балканстрой"/Разлог/, "Велбъжд"/Кюстендил/, столичния "Звезди", както и тима на "Любимец".

В днешната програма довечера младите маричанки срещат връстничките си от "Звезди" в първия си мач от надпреварата.

Старши треньорката на "Марица" Атанаска Атанасова-Никифорова и нейните момичета са с високи амбиции и ще гонят медали в тазгодишния шампионат.

Както е известно пловдивчанки постигнаха 3 разгромни победи на зоналния волейболен турнир в София и извоюваха убедително първото място и класирането си за финалите в Пазарджик. Това стана след силна и резултатна игра и успехи с по 3:0 над връстничките си от "Локомотив" (София) и "Ботев" (Враца) и след 3:1 срещу "Левски Волей".