Спортните новини: Днес (25) | Вчера (6)
Марица - домакин на зонален волейтурнир за девойки младша в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:26 / 26.05.2011Коментари (0)524
©
"Марица" спечели домакинството на зонален волейболен турнир в Пловдив за девойки младша възраст, съобщи главният мениджър на пловдивския клуб Борис Халачев.

Надпреварата ще се проведе на 4 и 5 юни в спортна зала "Лаута" на комплекс "Локомотив".

Състезанието ще събере, освен младите маричанки, още отборите на "Родопа" /Смолян/ и столичния "Левски Волей". Четвъртият участващ тим ще бъде квалификант. Той все още не е известен и ще бъде определен след втория регионален турнир в тази възрастова група, който ще се играе в Сливен.
Мачовете в спортната зала на "Лаута" в Пловдив ще се игарят на 4-ти юни от 17 часа вечерта и на 5 юни от 9 и от 15 часа следобед.

Според регламента зоналният турнир под тепетата ще определи отборът, които директно ще се класира за финалите на републиканското първенство при девойките младша възраст.

Вторият в класирането ще играе в нов квалификационен междурегионален турнир за определяне на допълнителната квота.

Чрез тази формула Българската федерация по волейбол дава по-голяма възможност на повече тимове в тази възраст за достигане до финалите на републиканското първенство.

Младите маричанки и техният старши треньор Иван Радичев са с високите амбиции за директно класиране на финалите на републиканското първенство при девойките младша възраст и за спечелването на медали.

Както е известно волейболистките от девическия тим на "Марица" спечелиха вицешампионска титла на България в това волейпървенство, но при девойките старша възраст.

Пловдивчанки бяха на крачка от титлата и златните медали, но загубиха нещастно с 2:3 от ЦСКА във финалния мач в зала "Арсенал" в Казанлък. По-голямата част от състава на старшата възраст на "Марица" играят и в тима на младшата.