Спортните новини: Днес (0) | Вчера (9)
Локомотив спечели дербито срещу Ботев при юношите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:26 / 19.05.2011Коментари (98)11889
Локомотив се наложиха с 2:1 в дербито срещу Ботев на стадион "Локомотив" в парк Лаута, в мач от 29-ия кръг на Елитната Юношеска група.

Локо започна много силно двубоя и още в 2-ата минута имаха възможност да открият резултата. Дани Кики изведе Рангел Абушев на стрелкова позиция, но удара му бе париран от бранител на "канарчетата" и топката излезе в корнер.

В 5-ата минута Боян Дойкич изведе Благомир Мастагарков, но удара на му излезе в аут.

В 8-ата минута Константин Атанасов от Ботев отправи много хубав удар от воле от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата.

в 10-ата минута Илиян Марчев получи пас сам срещу стража на Ботев Юсеин Ахмедов, но вратаря се намеси блестящо и предотврати сигурен гол.

В средата на първото полувреме Локомотив откри резултата. Рангел Абушев получи пас зад отбраната на Ботев и с техничен удар прехвърли стража за 1:0.

В 30-ата минута Ботев пропиля най-чистото си положение в мача. Станимир Ковачев изскочи очи в очи с вратаря на Локо Ферди Мюмюнов, но стража се намеси блестящо и предотврати сигурен гол.

В 35-ата минута Тодор Неделев възстанови равенството след уникален гол от около 25 метра не оставил никакъв шанс за стража на Локомотив.

Минути преди края на първото полувреме "смърфовете" отново излезнаха напред в резултата след прекрасен гол на Дани Каки от около 25-30 метра.

През втората част темпото на игра спадна след едни много силни 45 минути от страна на двата тима.

В 62-ата минута Борислав Моллов изведе зад отбраната капитана Рангел Абушев, но стража на Ботев внимава, излезе и предотврати сигурен гол.

В 70-ата минута Тодор Неделев профуча 100% гол. Нападателят се оскуба зад защитата на "черно белите", излезе под диагонал сам срещу вратаря, но ударът му не намери рамката на вратата.

След тази победа Локо се изкачи на 16-ата позиция с 24 точки. Ботев запазва 4-ата позиция с актив от 51 точки.

0

така е като локото взе 6-тима от мъжкия отбор
+3

Браво, момчета! Нека жълтите още отсега знаят какво ги очаква!
-4

Ботев (Пд) 4-то място с 51 точки / Локо (Пд) 17-то място с 21 точки. Разликата в местата между позиции 2-3-4 е 3 точки, така че както и да го гледате Ботев се нарежда до Литекс. Младежите на Локо пък се борят за последното място с Етър. Мъдрите са казали, че понякога, за да спечелиш войната, трябва да загубиш битка. Само Ботев!