Григор Димитров записа втора поредна убедителна победа в турнира от сериите "Мастърс 1000" на червени кортове в испанската столица Мадрид. Надпреварата е с награден фонд 8 055 385 евро.
Най-добрият български тенисист е поставен под №15 в основната схема. Той елиминира британския квалификант Джейкъб Фърнли с 6:4, 7:6(3) в мач от третия кръг, който се игра в продължение на два дни.
Двубоят бе прекъснат вчера при 5:4 във втория сет заради технически проблем и спирането на тока в Мадрид. Преди прекъсването пък Гришо изпусна един мачбол при 5:2. Съперникът на Григор Димитров в момента е №68 в световната ранглиста.
В 1/8-финалите от надпреварата нашият тенисист ще се изправи срещу още по-лесно преодолим противник - победителят от мача между Камерън Нори (Великобритания, №91 в света) и Габриел Диало (Канада, №78 в света).
Григор Димитров