Българският национален отбор по футбол загуби за втори път след обрат от Република Ирландия от 0:1 на 2:1, този път като гост в реванша от плейофите за изпадане/класиране за Лига "В" на турнира.
Двубоят се проведе на стадион "Авива" в Дъблин. Валентин Антов откри резултата в 30-ата минута. Той се възползва след като далечен изстрел на капитана Кирил Десподов се спря в защитници на домакините, а Антов открадна топката и отбеляза втория си гол с фланелката на "лъвовете".
В края на първото полувреме домакините можеха да изравнят, но техен удар бе изчистен от българската отбрана от голлинията.
През втората част домакините сътвориха обрата след попадения на изгряващата звезда на Уест Хем Евън Фъргюсън (63') и нападателят на Селтик Адам Ида (85').
Първият двубой в Пловдив приключи с успех за "детелините" след обрат от 0:1 на 2:1 и така след общ резултат 4:2 Република Ирландия остава в Лига "В", а България остава в Лига "С".

00:01 / 24.03.2025
3626











Аре бежи
на 24.03.2025 г.
Трагично! Когато играеш с 5 защитници в линия да ти вкарат гол след двоен пас между тези същите защитници е потрес. Тези клоуни нямат елементарни футболни знания, да не говорим за физическата им подготовка. Очевидно ирландците ни бяха подценили и отписали, та затова привидно мачът изглеждаше що-годе равностоен, но те играеха почти ходом, без преса, както в първия мач. След като вкарахме случаен гол, който ни устройваше, да бяхме пазили резултата до дузпи, пък так каквото сабя покаже, но и това не е по силите на този отбор, с тези "класни състезатели" от втора и трета дивизия на Германия и Англия. Говорят за смяна на треньора...и Гуардиола да дойде също толкова ще постигне! Не може в национален мъжки отбор да учиш основите на футбола. Срам!
Локo Пловдив 1926
на 24.03.2025 г.
ша на биат многу ясну баси къту не съ викнъли митку къпитана да фкара некуя дуспа на негу
Cujo
на 24.03.2025 г.
Голяма изненада, чак не мога да повярвам!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!