Локо загуби 1/4 финала за Купата от Пирин на "Лаута"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:54 / 06.04.2011Коментари (275)28557
Локомотив загуби с 1:2 от Пирин четвъртфинала за Купата на България, на стадион "Локомотив" в парк Лаута.

"Смърфовете" започнаха много силно двубоя и още в 3-та минута можеха да поведат в резултата. Здравко Лазаров проби от ляво центрира в наказателното поле, но Драги Коцев остана под топката.

В 13-ата минута капитана на Локо Здравко Лазаров шутира от границата на наказателното поле, но вратаря на гостите Аршинков се намеси блестящо и изби в корнер.

В средата на първото полувреме Христо Златински и Здравко Лазаров комбинираха двойно, последния изведе Базил дьо Карвальо сам срещу вратаря на Пирин, но ударът на нападателят не намери очертанията на вратата.

В 25-ата минута Златински изведе Карвальо на стрелкова позиция, но нападателя стреля в аут.

До края на полувремето Локомотив изцяло доминираше над своя опонент, но до гол така и не се стигна.

"Смърфовете" започнаха много силно второто полувреме, натикаха своя противник в неговата половина и не му дадоха да излезе. В 47-ата минута Сержиньо директно от корнер завъртя кълбото във вратата, Аршинков успя със сетни усилия да избие топката, но тя попадна в Крачунов, който без проблем реализира за 1:0.

В 53-ата минута Пирин пропусна най-чистото си голово положение. Димитър Илиев изведе Якимов сам срещу Тодоров, но вратаря се намеси блестящо и успя да предотврати 100 % гол.

В 65-ата минута Здравко Лазаров проби индивидуално, излезе очи в очи срещу Аршинков стреля, но ударът му срещна десния страничен стълб.

Четвърт час преди края на срещата Пирин изравни. Иван Цветков беше оставен непокрит, който с хубав далечен удар изравни за 1:1.

В 80-ата минута Лазаров проби от дясно, излезе на стрелкова позиция стреля, но Аршинков отново се намеси блестящо.

Минути преди края на мача стража на гостите Аршинков излезе неразчетено, Николас Раймонди го изпревари стреля, но защитник на Пирин изби от голлинията топката.

В даденото от съдията продължение Пирин достигна до пълен обрат в мача. Руслан Иванов излезе сам срещу вратаря на Локо Тодоров и с хубав прехвърлящ удар оформи крайното 1:2 за "орлетата".