Спортните новини: Днес (32) | Вчера (20)
Марица отнесе с 3:0 плевенския Спартак за 55 минути в първия четвъртфинален плейоф
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:49 / 07.03.2011Коментари (1)1413
Само за 55 минути игра волейболистките на Марица отнесоха с 3:0 гостуващия им на "Лаута" тим на Спартак`96 (Плевен) в първия четвъртфинален плейоф на женския шампионат в елита днес.

Жълто-сините превъзхождаха тотално своите съпернички и бяха поне с две класи над тях. За това красноворечиво говорят първите два победни гейма,които пловдивчанки спечелиха за по 16 и 18 минути - с 25:7 и 25:9.

Леко подценяване и отпускане в редиците на маричанки доведе до някаква малка
интрига, която се заформи едва в третата част. Гостенките от Плевен поведоха
изненадващо със 7:1, а после с 8:4, благодарение на високия си дух и ентусиазъм, и повече късмет.

После обаче всичко бързо-бързо си дойде на мястото и волейболистките на Марица изравниха за 12:12.

От там нататък домакините отново натиснаха осезаемо и дръпнаха с 18:12, с което на практика предрешиха изхода на срещата.

Маричанки кавалерски отстъпиха още няколко точици на плевенчанки, но след това закономерно наложиха волята си, за да затворят победно третия гейм с 25:18 и вече гледат към полуфиналите.

С най-много точки в двубоя днес се отличиха капитанката Диана Малинова и Ани
Радичева.

Мачът реванш е утре от 16 часа, отново в спортна зала "Лаута". Както е известно в серията се играе до 2 победи от 3 мача. Това означава, че момичетата на старши треньора Иван Петков вече са само на един успех от класиране за полуфиналите.