Спортните новини: Днес (0) | Вчера (18)
10 отбора и над 120 деца участваха в ученически футболен турнир на район "Източен"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:07 / 04.06.2024Коментари (0)1560
"Радвам се, че запазваме традицията в район "Източен“ и подкрепяме развитието на спорта и младежките дейности. Ще продължаваме да работим в тази посока и занапред", с тези думи районният кмет Емил Русинов се обърна към участниците в традиционния футболен турнир в “Източен".

Общо 10 отбора и над 120 деца се включиха в надпреварата между учебните заведения. В състезанието участваха ученици от 2 възрастови групи – юноши младша от 5-7 клас и юноши старша от 8 -12 клас.

Това е поредно издание на традиционния турнир за "Купата на Кмета“, под надслов "Да победим агресията със спорт“.

Състезанието започна с груповата фаза на юноши старша, в която 1-во място спечели отборът на ПГСАГ "Арх. Камен Петков“. Втори се класираха децата от ПГТСТ "Гоце Делчев“, а третото място е за ПГТ "Проф. д-р Асен Златаров“ с голмайстор: Роберт Левон Енфиеджиян. Специалната награда за вратар взе Огняна Бургоджиева от ПГП "Проф. Д-р Асен Златаров“.

След изключително интересен финал и дузпи, шампиони във втората възрастова група станаха играчите от ОУ "Васил Левски“. На второ място се класира втория отбор на ОУ "Васил Левски“, а СУ "Найден Геров“ се подредиха на трето място. Награда за голмайстор бе връчена на Михаил Шкодров от ОУ "Васил Левски“.

Победителите бяха наградени от заместник-кмета по "Спорт и младежки дейности“ в Община Пловдив Николай Бухалов, заедно с кмета на район "Източен“ Емил Русинов и заместника му Николай Мадански. Всички деца си тръгнаха като победители от зала Атрим Арена, изпълнени с приятни емоции и амбиции за усъвършенстване в спорта.