НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюГалерииЛичностиСтатистики
Ботев победи и Розова Долина, увеличи преднината си на върха
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:17 / 21.11.2010Коментари (111)15366
Ботев Пловдив постигна поредната си победа в Югоизточната "В" група, като надигра леко Розова Долина с 2:0. Головете реализираха Георги Какалов и Атанас Курдов от дузпа. В същото време Ботев Гълъбово завърши 2:2 с преследвача Нефтохимик и така преднината на "канарчетата" стана 13 точки. Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналия футболен съдия Иван Росенов.

"Жълто-черните" изиграха двубоя в съвсем лежерно темпо и напълно поинерция реализираха две попадения за победата. Въпреки, че Марин Бакалов бе пуснал трима нападатели в игра - Георги Какалов, Атанас Курдов и Иван Площаков, "канарчетата" не успяха да зарадват феновете си с много голове в последния домакински мач за годината. Все пак след няколко пропуска, в 25-ата минута Ботев излезе напред в резултата. Разписа се Георги Какалов, който засече точно с глава центриране на Антон Огнянов.

Голът не промени ситуацията на терена и "жълто-черните" продължиха да играят спокойно. Все пак след няколко статични положения и опасни атаки можеше да се стигне и до втори гол. Гостите също не се предаваха, като на два-три пъти опитаха удари, които обаче Илия Николов спаси без проблеми. В края на полувремето при една от поредните атаки по крилото Светослав Асенов нахлу в наказателното, но бе спънат от футболист на Розова Долина. Атанас Курдов реализира отсъдената дузпа за 2:0 в 44-ата минута.

Второто полувреме играта съвсем се успокои. Положения пред двете врати почти нямаше, като футболистите на Ботев повече се забавляваха с топката. На няколко пъти след красиви атаки нямаше кой да се разпише за трети път. Веднъж след корнер топката удари и гредата на вратата на гостите.

Така след тази победа Ботев Пловдив вече има актив от 52 точки един кръг преди края на есенния полусезон. "Канарчетата" водят с 13 точки на втория Нефтохимик. Именно срещу бургаските "шейхове" е последният мач за есенния полусезон. Дербито Нефтохимик - Ботев е идната неделя, 28 ноември, в Бургас на стадиона в Долно Езерово.

+7

Честно казано съм приятно изненадан от моментното второ място. Ако някой фен на нафтата си е въобразявал, че ще сме реална заплаха за Ботев, явно адреналинът му е дошъл в повече. Поздравявам ви за стабилните игри до момента и най-вече за вярната публика! А относно декларациите на нашия любимец Благо - ами беше ренде на терена, сега си е същият и като ръководител, но какво да го правим :) Извинявам се от името на истинските зелени фенове - последното, което сме искали е да ставаме за резил по такъв начин. Конкретно за предстоящият мач - надявам се да победим, за да докажем че наистина струваме нещо.
+4

Току що се прибрах. На ъгъла на ул.Захари Стоянов и Генерал Данаил Николаев има един продавач на зеленчуци и плодове. Той ми каза най-неочаквано за мен, че вчера се е възползвал от хубавото време и е завел малкия си син(около 10-годишно дете) на мача на Ботев с розите. Останал е възхитен от мача и от атмосферата на стадиона! А детето му - очаровано, омагьосано! И му е обещал, че при хубаво време винаги ще го води на мачовете на Ботев! Най-неочаквано за мене, защото го кандърдисвах още от август месец всяка неделя! Щастлив съм, че спечелих още двама фенове на Ботев! Ураааа!!!
+6

Надявам се край морето да бъдем повече,очаквах и вчера на КОЛЕЖА да бъдем повече,но се представихме добре-реално ще бъдем около 1000 край Долно езерово и с мене 1 1001 напред МОИ БОТЕВ :)
+13

Този мач вече остава само за статистиката, сега е ред на следващата жертва. Мощно всички в Бургас да подкрепип отбора на град Пловдив!
+13

СТЯГАЙТЕ СЕ ЗА долно езерово.ПАК ДА СМЕ ДОМАКИНИ.
+9

Следва десант във Вая кьой.Нека затворим капачките и да запалим дизелите.НАПРЕД МОЙ БОТЕВ!
+5

Съдията на нашия мач беше хомосексуален :). След мача ми намигаше,усмихваше ми се ехидно и ми се плезеше... искаше нещо ама не го получи от мен :D. Може някой друг да го е задоволил :D