Спортните новини: Днес (27) | Вчера (9)
Големи звезди във волейбола ще радват зрителите в зала "Колодрума"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:23 / 09.01.2024Коментари (0)1933
©
Шампионът на България Марица (Пловдив) ще изиграе първия си официален мач за 2024 година. Маричанки приемат италианския Савино Дел Бене (Скандичи) в среща от петия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят започва в зала Колодрума на 10 януари (сряда), от 19:00 часа.

Жълто-сините са в група В на Шампионската лига с Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул), италианския Савино Дел Бене (Скандичи) и полския Вашаш Обуда (Будапеща).

За Марица това ще първи мач за годината, а Скандичи победи на 6 януари в среща от италианския елит УЯБА (Бусто Арсицио) с 3:1 гейма. Отборът е трети с 38 точки в първенството.

Марица игра последно в първенството в края на ноември срещу Хектор (София) и победи с 3:0 гейма. Маричанки са първи в първенството без загуба. Иначе последният официален мач на Марица беше на 15 декември – полуфиналът за Купата на България срещу Славия (София) като гост, който беше спечелен с 3:0 гейма. Тимът се класира за 13-ия си финал в турнира, който ще бъде на 27 януари в София срещу ЦСКА (София).

В отбора играят едни от големите звезди на волейбола. Тимът разполага със звезди като китайката Тинг Жу, сръбкинята Майа Огненович, американката Хейли Уошингтън, бразилката Ана Каролина Да Силва, белгийката Брит Ерботс, италианката Екатерина Антропова и други.

В първия мач между двата тима Скандичи победи в Италия с 3:0 гейма.

В последните си мачове от групата Марица загуби като гост на турския гранд Еджзаджъбашъ, а Скандичи победи Вашаш.

В другия мач от групата също на 10 януари, но от 20:00 б.в. Вашаш е домакин на Еджзаджъбашъ.

В класирането Скандичи е лидер с 12 точки, Еджзаджъбашъ е втори с 9 точки, Марица е на третото място с 2 точки, а Вашаш е на последната позиция с една точка.

Италианките за първи път гостуват в Пловдив.

Марица играе за пети път в групите на Шампионската лига срещу турски тим.