Спортните новини: Днес (11) | Вчера (9)
Марица ще зимува на върха, готви се за възлов мач в Шампионската лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:43 / 27.11.2023Коментари (0)1096
©
Марица (Пловдив) стана есенен първенец в Националната волейболна лига Демакс, след като постигна шеста поредна победа в първенството. Маричанки победиха  Левски (София) с 3:0 (25:23, 27:25, 25:18) гейма в двубой от 6-ия кръг. Мачът се игра в зала "Сила" в Пловдив.

Двубоят беше генерална репетиция за шампионките, които следващата сряда ще гостуват на унгарския Вашаш Обуда (Будапеща) във важна среща в групите на Шампионската лига.

В първия гейм Марица поведе с 6:4, но Левски изравни и успя да поведе с разлика от 5 точки при 18:15. Момичетата на Борислав Крачанов успяха да изравнят при 19:19. Стигна се до 23:23, маричанки спечелиха гейма след ас на Борислава Съйкова за 25:23.

Във втората част шампионките започнаха категорично и дръпнаха със сериозна разлика в началото на гейма – 8:2. Стигна се до 16:11, но се стигна до изравняване при 19:19. Левски поведе и стигна до два геймбола, които маричанки успяха да неутрализират. След атака в аут на Левски маричанки измъкнаха гейма с 27:25.

Марица поведе със 7:5 в третия гейм, стигна се до 18:12. Успешна атака на Борислава Съйкова затвори мача за 25:18 и 6-та поредна победа в първенството за маричанки.

Най-резултатна стана Виктория Коева с 12 точки, 11 добави Ива Дудова, а Борислава Съйкова завърши с 10.

За Левски най-резултатна стана Микаела Стоянова с 16 точки.

Марица е лидер след първите шест кръга с пълен актив от 18 точки, а Левски е на четвърто място място с 12 точки.

Следващият мач на Марица е на 29 ноември, сряда, от 20:00 б.в. в Будапеща срещу унгарския Вашаш Обуда в 4-та среща от групите на Шампионската лига.

В следващия си мач от първенството, който ще е и последен за първия полусезон, Марица ще е гост на Хектор (София) на 2 декември.